Začíná Tour de France! 3 535 kilometrů, 21 etap, 22 týmů

chris-froome

Nebyla by to však Tour de France, kdyby na samotné závodníky a diváky nečekalo něco speciálního. Letošní ročník opět přinese novinky a změny, které Vám nyní představíme.

Letošní Tour de France je již 103. ročníkem v pořadí a kromě toho poprvé odstartuje z francouzského departmentu Manche. Je to poprvé v historii, kdy tu bude tento slavný závod začínat, byť tu mnohokrát závodníci dokonce projížděli. Tour de France je právem označován za nejslavnější cyklistický závod na světě. Závodníky čeká neuvěřitelných 3535 kilometrů, které jsou rozděleny do speciálních etap.

Na závodníky čeká devět rovinatých, které doplňuje jedna kopcovitá. Chybět samozřejmě nebudou ani souboje v horském stoupání, které jsou rozděleny do devíti horských etap. Zajímavostí letošního ročníku bezesporu budou dvě individuální časovky, které mohou mít velký vliv na konečné výsledky závodníků. Kromě těchto náročných etap čeká závodníky, také volno v délce dvou dnů. Zatím to vypadá, že se můžeme těšit na velmi napínavé chvíle, kdy bude o pořádné závodění postaráno.

tour

1 / 3

Další stránka »

Mohlo by tě zajímat

loading...